14 marca w sali Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się zorganizowane przez Pracownię ds. Wdrażania i Wspierania Dwujęzyczności oraz Projektów jak również Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną spotkanie z Arkadym Radosławem Fiedlerem pt. "Sumienie Amazonii"

Arkady Radosław Fiedler, nauczyciel z wykształcania, współtwórca i współwłaściciel Muzeum Arkadego Fiedlera, były poseł na Sejm RP, podróżnik.

„Sumienie Amazonii” to dziennik wyprawy „Śladami Arkadego Fiedlera – 80 lat później”. Pięciu podróżników, pasjonatów dzikiej przyrody amazońskiej, jeden (autor) uzbrojony w długopis i notes, a czterech (Mileniusz Spanowicz, Paweł Klepka, Rafał Konieczny, Tomek Siuda) w aparaty fotograficzne i kamery, wspieranych przez Indian z plemienia Katana, zagłębia się na miesiąc w niedostępne rejony najpotężniejszej na Ziemi puszczy, aby pokazać światu jej nieprzemijające piękno i nienaruszalne dobro. Bo las amazoński to nie tylko miliardy drzew, zwierząt i owadów, ale także czysta metafizyka z całym jej bogactwem przeżyć i doświadczeń. Z moim ojcem, Arkadym Fiedlerem podróżowałem 6-krotnie do Azji, Afryki i obu Ameryk. Po jego śmierci w 1985 roku organizowałem samotne wyprawy m.in. do Peru, Ekwadoru, Boliwii, Meksyku, które zaowocowały książkami "Majowie. Reaktywacja", "Chwała Andów" i "Dolina stuletnich młodzieńców". Obecnie piszę książkę o ubiegłorocznej (listopad - grudzień 2015 r.) Ekspedycji Amazońskiej śladami Arkadego Fiedlera (liczącej 5-ciu uczestników),do boliwijskiej części Amazonii, regionu niezwykle bogatego przyrodniczo. Jednym z istotnych celów wyprawy było m.in. naoczne sprawdzenie, na ile dziewiczy las deszczowy w Boliwii opiera się współczesnej cywilizacji i jakie są prognozy na przyszłość.

O spotkaniu napisały leszczyńskie media http://www.leszno24.pl/Podroznik_na_spotkaniu_z_mlodzieza,38154.html

Źródło: oficjalne materiały promocyjne organizatoraGaleria zdjęć: